Cyfrowa transformacja Systemów Zarządzania Jakością zgodnych z ISO9001:2015 w małych i średnich firmach

Cyfrowa transformacja systemów zarządzania jakością ISO 9001 w małych i średnich firmach może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na zwiększenie efektywności i wydajności procesów biznesowych oraz na ułatwienie pracy.

Warto przeprowadzić cyfryzację systemów zarządzania w firmie ze względu na wiele czynników. Najważniejszym jest zwiększenie efektywności procesów biznesowych, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki cyfryzacji systemu zarządzania jakością możliwe jest również szybsze i bardziej precyzyjne monitorowanie procesów oraz szybsze identyfikowanie potencjalnych problemów.

Korzyści wynikające z cyfrowej transformacji systemu zarządzania jakością można podzielić rozpatrywać w odniesieniu do różnych grup zainteresowanych:

  • Pracownicy zyskują dzięki temu łatwiejszy dostęp do informacji oraz narzędzi umożliwiających wykonywanie swoich zadań.
  • Dział jakości może skupić się na bardziej strategicznych zadaniach, takich jak analiza danych czy planowanie działań poprawczych.
  • Audytorzy natomiast mają łatwiejszy dostęp do informacji oraz narzędzi umożliwiających przeprowadzenie audytów.
  • Właściciele firmy mogą natomiast liczyć na większą kontrolę nad procesami biznesowymi oraz na lepsze
    wykorzystanie zasobów firmy.

Wdrożenie ISO 9001

Do cyfryzacji Systemu Zarządzania Jakością można wykorzystać różne narzędzia, takie jak oprogramowanie do zarządzania dokumentami, systemy informatyczne do monitorowania procesów biznesowych czy narzędzia do automatyzacji procesów. Są to bardzo dobre narzędzia, jednak nie są przystosowane do wymagań ISO9001:2015, dlatego nasi eksperci i audytorzy wraz z zespołem programistów stworzyli oprogramowanie dedykowane do wsparcia Systemów Zarządzania. Gwarantuje ono zwiększenie efektywności pracy i minimalizację błędów. Integruje wiele obszarów Systemów Zarządzania w jednym miejscu: polityki, cele, ryzyka, audyty, rejestry dokumentów i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *